Przejdź do treści
Franciszkanie400
FOLK
SPACERY
archiwum
Przejdź do stopki

Noc w Muzeum Ziemi Bieckiej - relacja

Treść

12 maja (piątek) Biecz żył tylko jednym - Nocą Muzeum! Pod hasłem "Muzealnie? Muzykalnie!" zorganizowaliśmy muzyczne popołudnie!

O godzinie 16:00 ruszyli w miasto wszyscy, którym nie była straszna wiedza na temat Biecza, nawet tego XIV-wiecznego! Wydano 8 pakietów Gry Miejskiej i po burzliwych obradach jury przyznano 2 równorzędne pierwsze miejsca! Zwyciężczyniami okazały się turystki z Mazowsza i Pomorza, które chętnie odwiedzają Beskid Niski ze względu na jego niepowtarzalny klimat. Zanim jednak doszło do oficjalnego ogłoszenia wyników, Kacper Kuraś z zespołem zaprezentowali największe bluesowe przeboje w swoich aranżacjach. Koncert zgromadził mnóstwo gości, którzy chętnie "pomagali" śpiewać artystom. Po bisach i uroczystym wręczeniu nagród dla zwyciężczyń, przyszła pora na muzyczny pojedynek Muzealników, który przygotowali Wolontariusze. Laur zwycięstwa z przewagą aż 8 punktów wywalczyła Ola Wańczyk, odpowiadająca w muzeum za edukację i dostępność. Na podium znaleźli się Rafał Poniewierka kierujący zbiorami farmaceutycznymi i Grzegorz Szary odpowiedzialny za zasoby etnograficzne.

Poczęstunek kawowy pomógł posilić się wszystkim gotowym na nocne zwiedzanie Biecza z Damianem Nowakiem i prelekcję w Kolegiacie, którą poprowadził Rafał Poniewierka. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym Gościom!

Grę miejską oraz kącik kawowy udało się zrealizować dzięki otrzymaniu dofinansowania w konkursie: „MINI GRANTY NA INICJATYWY WOLONTARIACKIE KORPUSU SOLIDARNOŚCI” Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Stowarzyszeniu Sursum Corda /w górę serca/

 

33478